додому Новини Про акцію «Вісла» доцент кафедри стародавньої та середньовічної історії ТНПУ ім.В.Гнатюка розповів...

Про акцію «Вісла» доцент кафедри стародавньої та середньовічної історії ТНПУ ім.В.Гнатюка розповів в Кременці

В рамках відзначення 70-ї річниці Акції «Вісла» 17 травня у Кременецькому ліцеї імені Уласа Самчука відбулася науково-практична конференція вчителів та учнів. Серед виступаючих був запрошений доцент кафедри стародавньої та середньовічної історії Володимир Кіцак.

Під час роботи конференції розглянуто причини депортації понад півмільйона українців із Закерзоння впродовж 1944-1946 рр. Відзначено, що справжньою причиною Акції «Вісла», яка була проведена у 1947 р. було бажання польської влади остаточно вирішити українське питання. Впродовж депортації було вивезено понад 150 тисяч українців та розселено поодинокими сім’ями по Гданському, Щецінському, Вроцлавському, Ольштинському та Познанському воєводствах для подальшої їх асиміляції. При цьому українці були позбавлені прав на власне майно, яке залишилось на батьківських землях. Була заборонена й українська школа.

Джерело: http://www.tnpu.edu.ua/

Фото джерела